Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji.

Zespół Szkół nr 3 im. Jana Pawła II
w Krzyżowej

user_mobilelogo

Pogoda

teraz
ciśnienie
wiatr

W dniu 7.06.2023 r. na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleśni odbyły się gminne zawody w piłce nożnej, w których reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce. W fazie grupowej uczniowie  trafili na drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 2, którą pokonali 6:4. W drugim meczu zmierzyli się z zawodnikami z Sopotni Wielkiej i wygrali 3:0.W finałowym meczu uczniowie pokonali reprezentację  SP nr 2  z Jeleśni wynikiem 5:1.

Skład drużyny: P Szwarc, Paweł. Słowik, Piotr. Słowik, K.Cwajna, A.Kaszlej, K. Klimczak, P.Klimczak, K. Majcherek, F. Wrona, F. Michalec, F. Waligóra.  

"Nie próbujcie sprowadzać

całego świata do szkoły.

Raczej weźcie dzieci na zewnątrz

tam, gdzie ten świat

naprawdę jest..."

 

Wychowanie fizyczne zapewnia dziecku wszechstronny rozwój psychofizyczny. Te zadania programowe dotyczą zwłaszcza:

- wzmacniania zdrowia, uodporniania na wpływy zewnętrzne, hartowania organizmu,
- rozwijania cech motorycznych oraz doskonalenia podstawowych czynności ruchowych, przydatnych w życiu codziennym,
- przyzwyczajania dziecka do swobodnego i prawidłowego stosowania wyuczonego ruchu w życiu codziennym, w zabawie i grze, na wycieczkach, a podczas pobytu w terenie - przy pokonywaniu przeszkód naturalnych,
- wyrabiania podstawowych nawyków higienicznych,
- wyrabiania trwałych zainteresowań i nawyków do ćwiczeń, zabaw i gier ruchowych, zwłaszcza na wolnym powietrzu,
- wyrabiania świadomej karności i dyscypliny, odwagi, zaradności i wytrwałości,
- wyrabiania poczucia koleżeństwa i współdziałania w zespole.

Na lekcjach wychowania fizycznego w ramach zajęć z gimnastyki uczniowie klas VI - VIII wykonywali piramidy dwu, trzy i wieloosobowe, które są jedną z odmian ćwiczeń akrobatycznych o charakterze równoważno – statycznym. Ćwiczenia te są bardzo atrakcyjne dla uczniów, ponieważ ćwiczący wykazują się pomysłowością, pozwalają wykorzystać umiejętności gimnastyczne, gibkość, zwinność, równowagę, siłę i koordynację ruchową.

W dniu 11.03.2023 odbył się 49 Puchar Pilska w narciarstwie alpejskim. W kategori G1 dziewczyn, naszą szkołę reprezentowała Milena Michalec, która wywalczyła 3 miejsce. W kategorii G1 chłopców Igor Michalec zdobył 3 miejsce a  Karol Michalec był 4. Wszystkim uczniom naszej szkoły gratulujemy wyników.

W ramach współpracy z Urzędem Gminy nasi uczniowie mogli w każdy czwartek od godziny 17:00 do 19:00 korzystać z wieczornej jazdy na nartach na wyciągu Kamienna-Solisko w Korbielowie.

 

 

Uczniowie na lekcjach wychowania fizycznego wykorzystali okres śnieżnej aury na zajęcia na świeżym powietrzu. Zabawy w plenerze były zróżnicowane, oczywiście nie zabrakło też zjazdów na sankach z pobliskiej górki. Saneczkarskie wyczyny były poprzedzone solidną rozgrzewką. Na początek uczniowie naśladowali wirujące na wietrze śnieżynki, biegali po własnych śladach oraz wykonali szereg ćwiczeń ogólnorozwojowych.Najwięcej emocji wzbudziły jednak zjazdy na sankach. Wszyscy zmęczeni zabawami na śniegu, ale zadowoleni wrócili do zajęć w szkole - BYŁO SUUUPER.