Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji.

Zespół Szkół nr 3 im. Jana Pawła II
w Krzyżowej

user_mobilelogo

Pogoda

teraz
ciśnienie
wiatr

         W dniu 14 grudnia uczniowie klasy ósmej wzięli udział w lekcji kulturowej online wraz z uczniami z prywatnej szkoły językowej NANA ze Slovenskiej Bistricy w Słowenii. Moderatorami tego spotkania w sieci byli nauczyciele – Natasa Merkas i Dariusz Pawełek. Spotkanie odbyło się na platformie Zoom i składało się z kilku części. Uczniowie pracowali z mapą wykorzystując aplikację padlet. Ich zadaniem było naniesienie na mapę usytuowania obu placówek oraz najciekawszych atrakcji turystycznych obu krajów.

        W kolejnej części lekcji uczniowie w formie prezentacji przedstawiali najważniejsze i najciekawsze fakty na temat obu krajów ( barwy narodowe, hymn, godło, populacja, granice itp.). Sporo czasu poświęcili także na omówienie najważniejszych tradycji bożonarodzeniowych, które są kultywowane w Polsce i Słowenii. Uczniowie zaprezentowali także najbardziej znane postacie z obu krajów a także tradycyjne hity kulinarne obu krajów. Pomiędzy poszczególnymi częściami lekcji uczniowie mieli możliwośc konwersacji w języku angielskim w chat roomach.

       Projekt jest rozbudowywany i nowe placówki przystępują do realzacji takich lekcji online. W planach mamy jeszcze kulturowe spotkanie w sieci z uczniami z Macedonii Północnej i Litwy.Więcej informacji o projekcie oraz galerię zdjęć można znaleźć klikając ten link:  http://www.nana.si/projekti/

 Dariusz Pawełek

 

project 1