Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji.

Zespół Szkół nr 3 im. Jana Pawła II
w Krzyżowej

user_mobilelogo

Pogoda

teraz
ciśnienie
wiatr

Czym jest OSE? Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W ramach tego programu w ubiegłym roku do szkoły podłączono światłowód oraz zainstalowano sprzęt niezbędny do działania szybkiego internetu. 

Do udziału w Ogólnopolskim Konkursie #OSE Wyzwanie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Nagrodą w konkursie były mobilne pracownie multimedialne (16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z dostępem do internetu), dzięki którym w szkole będą mogły odbywać się cyfrowe lekcje nie tylko na zajęciach informatyki, gdyż uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych poza pracownią komputerową. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców.

Warunkiem spełnienia wymogów konkursowych było zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek. Dodatkowo należało przesłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szkołę do konkursu zgłosił Pan Dyrektor, który również koordynował pozostałe działania.

1. Zaplanowanie zajęć z kodowania.

2. Wykonanie pracy plastycznej pt. „Smart szkoła”.

W tym zadaniu wzięli udział uczniowie klasy 7, którzy  pod opieką Pana Pawła Szewczyka przygotowali prace. Jedna z nich, wykonana przez Mateusza Lacha, została przesłana jako praca konkursowa. W dniu 20 września 2019 r. Komisja Konkursowa  dokonała rozstrzygnięcia konkursu i przyznała nagrody. Nasza szkoła  otrzymała mobilną pracownię komputerową . Dodatkowo  nasi uczniowie  mogą mieć legitymacje na swoich smartfonach. Jesteśmy dumni z nagrody, która będzie służyła wszystkim uczniom na różnych przedmiotach.