Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji.

Zespół Szkół nr 3 im. Jana Pawła II
w Krzyżowej

user_mobilelogo

Pogoda

teraz
ciśnienie
wiatr

14 marca jest  Międzynarodowym Dniem Liczby Pi. W tym roku do świętowania przyłączyła się i nasza szkoła. Uczniowie klasy II gimnazjum pod okiem p. A. Marszałek zorganizowali dla swoich koleżanek, kolegów i nauczycieli spotkanie dotyczące tej liczby. Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. Spotkanie rozpoczęło się od wyrecytowania przez jedną z uczennic wiersza, którego bohaterką była właśnie niezwykła liczba pi -  zwana ludolfiną. Następnie kolejni uczniowie referowali materiał przygotowany w formie prezentacji multimedialnej.

W celu udowodnienia teorii dwie uczennice pokazały na konkretnych przedmiotach, jak wyznaczamy liczbę pi. Kolejnym  etapem spotkania były konkursy:

  1. Plakat o liczbie pi.
  2. Wyrazy z cząstką ,, pi "
  3. ,,Matematyczne skojarzenia"

Zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy i nagrody:)

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs o liczbie pi z wykorzystaniem nowoczesnej technologii ( Quizz).

Nie obyło się też bez słodkiego, tematycznego - bo związanego z liczbą pi - poczęstunku. Każdy otrzymał- upieczoną własnoręcznie przez uczennice klasy II gim. - mufinkę z symbolem pi.

Celem wydarzenia było popularyzowanie matematyki i przełamanie niechęci do tego przedmiotu. Udowodniliśmy, że matematyka to nie tylko trudne zadania, ,, suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

Mamy nadzieję, że tego dnia każdy uczeń znalazł  dla siebie coś interesującego. Nawet na tak poważną naukę, jaką jest matematyka, warto czasami spojrzeć z przymrużeniem oka. Święto matematyki miało niewątpliwie walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia, a więc ...przyjemne z pożytecznym.