Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji.

Zespół Szkół nr 3 im. Jana Pawła II
w Krzyżowej

user_mobilelogo

Pogoda

teraz
ciśnienie
wiatr
Uczyć się przez całe życie – teoria przełożona w praktykę

Nauczyciele: Agata Janczyk, Stanisława Jędrzejas, Ewa Lach, Marcin Kuśnierz, Marian Makuch, Agnieszka Marszałek, Dariusz Pawełek, Izabela Słowik, Iwona Stolarczyk, Magdalena Szumlas – Wiewióra i Józef Widz wzięli udział w kursie języka angielskiego w ramach projektu „Wiedza, Edukacja, Rozwój”. Projekt odbył się dzięki staraniom dyrektora szkoły PanaMariana Makucha oraz anglisty - Pana Dariusza Pawełka, który napisał i złożył aplikację w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dla nauczycieli „Wiedza, Edukacja, Rozwój”.

Jednym z działań projektu był udział w kilkudniowym kursie organizowanym przez szkołę językową NSTS English Language Institute w Sliemie, na Malcie. Wyjazd na Maltę odbył się w dniach 4 do 11 lipca i zakończył się uzyskaniem certyfikatów językowych, nawiązaniem międzynarodowych znajomości oraz utwierdzeniem przekonania, że człowiek powinien kształcić się i rozwijać przez całe życie.

                                                 35.jpg

 

Po codziennych zajęciach kursanci spędzali czas na zwiedzaniu wyspy, poznawaniu lokalnej kultury i tradycji oraz wykorzystywaniu wiedzy zdobytej podczas kursu w praktyce. Zdaniem nauczycieli, cały kurs nie tylko pozwolił im doszlifować swoje umiejętności językowe, ale także uświadomił, po raz kolejny, jak ważne jest otwarcie na nowe kultury, ciekawość świata oraz wymiana doświadczeń i spostrzeżeń w międzynarodowych zespołach.

W czasie pobytu w Sliemie nauczyciele zostali zaproszeni do szkoły męskiej (podstawowej i gimnazjum) Stella Maris, gdzie mogli się zapoznać z organizacją i działaniem tej specyficznej placówki.

 15sz.JPG?1507451151

 

Cały projekt miał na celu podnieść kwalifikacje nauczycieli, by jeszcze lepiej mogli pomagać uczniom w codziennej pracy i realizować swoje główne powołanie – pokazywać młodym ludziom szerokie horyzonty i wielkie możliwości, które przy odrobinie wysiłku, stoją przed nimi otworem.

 

8.JPG

 

Warto dodać, że projekt jeszcze się nie zakończył. W roku szkolnym 2015/16 uczestnicy wymiany podjęli nowe działania polegające m.in. na dzieleniu się zdobytymi doświadczeniami z kolegami i koleżankami z innych szkół. W listopadzie w szkole będzie zorganizowany Dzień Europejski , w czasie którego szczególne miejsce przypadnie Malcie , która jest jednym z państw Unii Europejskiej.

Dodatkowym plusem udziału nauczycieli w projekcie było wyposażenie szkoły w aparat fotograficzny, kamerę oraz laptop, które służą dokumentowaniu przez uczniów i nauczycieli wydarzeń z życia szkoły.