Już na początku Nowego Roku 2023, 13 stycznia, w naszej Szkole na scenie teatralnej odbyła się premiera spektaklu świątecznego „Nie było miejsca dla Ciebie”. Przedstawienie to zostało przygotowane przez uczniów klasy IV, VI, VII i VIII, którzy przez 4 tygodnie uczestnicząc w zajęciach teatralnych ćwiczyli swoje role realizując scenariusz,

aby później zagrać na scenie przekazując treści historyczne zawarte w Ewangelii w fakcie narodzenia Chrystusa, nawiązując do współczesnego życia człowieka i jego wiary. Uczniowie przedstawili spektakl 13 stycznia dla społeczności szkolnej oraz 15 stycznia dla rodziców i mieszkańców Krzyżowej. W czasie przedstawienia wykorzystano sprzęt techniczny: mikrofon pojemnościowy do kamery, zakupiony w ramach projektu laboratoria przyszłości, dzięki któremu uzyskano lepsze efekty dźwiękowe w nagranym materiale.