Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji.

Zespół Szkół nr 3 im. Jana Pawła II
w Krzyżowej

user_mobilelogo

Pogoda

teraz
ciśnienie
wiatr

10 listopada 2017 r. w Z S nr 3 w Krzyżowej odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Montaż słowno - muzyczny i pieśni patriotyczne zaprezentowane zostały przez uczniów klas szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowane pod kierunkiem p.A.Marszałek, p.J.Widza i p.J.Hubkę. Uroczystość dostarczyła społeczności szkolnej nie tylko wrażeń estetycznych, ale również wzbudziła refleksję nad postawami patriotycznymi.

Myślą przewodnią akademii było ukazanie dążeń niepodległościowych, cierpienia Polaków  oraz znaczących wydarzeń z okresu zaborów, które stały się dla naszej historii symbolami narodowymi. Recytowane utwory poetyckie, współczesne aranżacje pieśni patriotycznych przeniosły nas w czasy walki Polaków o wytęsknioną wolność aż do 11 listopada 1918 roku czyli dnia odzyskania niepodległości przez Polskę.