Biało – czerwona flaga jest jednym z symboli Polski -  naszej ojczyzny. Przed Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (które to święto zostało wprowadzone przez sejm w 2004 roku i  przypada na 2 maja) Biuro Programu Niepodległa po raz kolejny  zaprosiło Polaków do włączenia się do akcji #mojaflaga. Akcja polegała na sfotografowaniu swojej flagi i podzieleniu się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga. Kilkoro uczniów również włączyło się do akcji i przesłało zdjęcie flagi, która zawisła na ich domu, na stronę naszej szkoły.