10 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX pielgrzymce  Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W Polsce i na świecie jest ponad 1 tys. placówek oświatowych, których patronem jest święty papież. Inicjatorem  powstania Rodziny Szkół Jana Pawła II jest nauczyciel  pan Zbigniew Gumiński, który też jest pomysłodawcą pielgrzymki, gdyż uważa, że „Rodzina musi się spotykać, inaczej jej nie ma”.

W czasie kazania skierowanego do młodych pielgrzymów ksiądz biskup Henryk Tomasik- duszpasterz Rodziny Szkół Jana Pawła  II wypowiedział słowa: „Miarą człowieka jest miara jego serca”. Dowodem tego jest współpraca Szkół im. Jana Pawła II z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą uzdolnionych młodych ludzi. W pielgrzymce udział wzięło ok. 10 tys. uczniów z 250 szkół, ich nauczyciele, wychowawcy dyrektorzy szkół. Mottem spotkania tradycyjnie było hasło Dnia Papieskiego. W tym roku: „Wstańcie, chodźmy!”. W czasie tegorocznego spotkania nawiązywano  do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz  do setnej rocznicy urodzin papieża Polaka, która przypada na rok szkolny 2019/2020. Pielgrzymi otrzymali pamiątkowe różańce z napisem „Jezu, Ufam Tobie”’. Odmówiona została także Koronka do Bożego Miłosierdzia i odczytany został Akt Zawierzenia Matce Bożej. Wysłano także list do papieża Franciszka z zapewnieniem o modlitwie. Młodzież  zwiedzała  też Bazylikę pw. św. Krzyża i Wniebowzięcia Matki Bożej z  Kaplicą Cudownego Obrazu oraz mury obronne pamiętające  rok 1655,  kiedy to twierdza stawiła skuteczny opór wojskom szwedzkim Karola X Gustawa.