Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji.

Zespół Szkół nr 3 im. Jana Pawła II
w Krzyżowej

user_mobilelogo

Pogoda

teraz
ciśnienie
wiatr

Uczniowie klasy VI oraz uczennica klasy III gim M. Kotlarska pod opieką nauczyciela matematyki - p. A. Marszałek przygotowali z tej okazji prezentacje multimedialne z następujących tematów:,, Polscy matematycy", ,,Wyrażenia algebraiczne" , ,,Matematyka w życiu codziennym" oraz ,, Liczba Pi". W obchodach tego dnia uczestniczyli uczniowie klas II- VI S.P. Na koniec zostały wręczone dyplomy uczniom klasy IV, którzy zajęli miejsca I- III w konkursie ,, Świat ułamków zwykłych".

Wcześniej na lekcjach matematyki uczniowie mieli okazję poprzez gry i zabawy dowiedzie się czym są ułamki. Ponadto warto wspomnieć, że uczniowie klasy III gim. O. Dybek, M. Kotlarska i W. Słowiaczek wzięli udział w eliminacjach do konkursu ,, MINI M@tando 2019", którego organizatorem była Śląska Sieć Metropolitalna wraz z ZST-I w Gliwicach. Było to dla uczniów nowe doświadczenie, ponieważ podczas konkursu wykorzystana została TIK, a sam konkurs to praca na platformie e- learningowej Moodle. Mamy nadzieję, że dzięki obchodom Dnia Matematyki więcej osób przekona się do tej pięknej dziedziny nauki i życia- wszak Matematyka to Królowa Nauk.