Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji.

Zespół Szkół nr 3 im. Jana Pawła II
w Krzyżowej

user_mobilelogo

Pogoda

teraz
ciśnienie
wiatr

W dniach 24-25 maja 2018r. odbyła się wycieczka szkolna do Wrocławia i w Góry Stołowe. Uczestniczyli w niej uczniowie klas VI, VII i II G oraz III G.- opiekę nad uczniami  sprawował p. J.Widz , J.Hubka ,p. D. Pawełek oraz pani pilotka Marta wynajęta przez biuro podróży "Mea". W czwartek  rano zebraliśmy się w Krzyżowej  i wyjechaliśmy o godzinie 6.00. Podróż trwała 5 godzin.We Wrocławiu spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po najciekawszych zakątkach miasta. Zwiedzanie zaczęliśmy od rynku.

Byliśmy także na Placu Solnym, na którym kiedyś handlowano solą, a obecnie przez całą dobę sprzedaje się tam kwiaty. Mieliśmy okazję być również na Starych Jatkach – małej uliczce, na której od XII wieku sprzedawano mięso, natomiast dzisiaj znajdują się tam galerie sztuki oraz Pomnik Pamięci Zwierząt Rzeźnych. Widzieliśmy także gmach Uniwersytetu Wrocławskiego. Miasto znane jest z ukrytych na ulicach i w zaułkach niewielkich rzeźb krasnali. Obecnie jest ich około 500 i stale zwiększa się ich liczba. Wrocław nazywany jest również „Miastem Mostów”, których jest ponad 120. Zobaczyliśmy najważniejsze z nich: Most Piaskowy – najstarszy most żelazny we Wrocławiu – oraz Most Tumski, na którym zakochani wieszają kłódki na znak wiecznej miłości. We Wrocławiu zwiedziliśmy również Ogród Japoński i Tańczące Fontanny.  Po wyczerpującym, ale przyjemnym zwiedzaniu najciekawszych i najważniejszych miejsc Wrocławia  udaliśmy się do Schroniska PTTK Pasterka w Górach Stołowych na kolację i nocleg. Następnego dnia, zaraz po śniadaniu  wyruszyliśmy z panią przewodnik do Kaplicy Czaszek – zabytku sakralnym znajdujący się w Kudowie-Zdroju, w dzielnicy Czermna następnie udaliśmy się zwiedzać Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt w Górach Stołowych, na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych należący do 28 Szczytów Gór Korony Polski. Schodząc ze Strzelinca Wielkiego zwiedziliśmy Błędne Skały w których
kręcono film:"Opowieści z Narnii: Książę Kaspian". I to był ostatni punkt programu wycieczki i o godz. 16.00 udaliśmy się w drogę powrotną do Krzyżowej dojechaliśmy o godz. 22.00. Wyjazd był bardzo udany i dostarczył  wiele wrażeń, a także nowych doświadczeń i wiedzy z zakresu historii, geografii, przyrody wszystkim uczniom.