Aktualności
- Szczegóły
- Odsłony: 34
W hali MOSiR w Bukownie odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego, który zgromadził wielu utalentowanych młodych tancerzy z całego kraju. Na parkiecie nie brakowało energii, uśmiechu i prawdziwej pasji do tańca. Dzisiejszy dzień zdecydowanie należał do roztańczonych grup, które zaprezentowały wysoki poziom artystyczny i ogromne zaangażowanie. Wśród uczestników znalazła się również nasza uczennica z klasy 4 – Hania Mirocha, która z dumą reprezentowała szkołę. Gratulujemy Hani udziału w turnieju oraz życzymy dalszych sukcesów i niegasnącej radości z tańca !

- Szczegóły
- Odsłony: 35
28.03.2026 r. w hali MOSiR w Żywcu odbyły się Mistrzostwa Polski w Sztukach Walki, które zgromadziły 223 zawodników z 22 klubów z całej Polski oraz gości z Czech, Słowacji i Ukrainy. Zawody, zorganizowane przez Klub Dragon z Żywca na zlecenie Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych, były pełne sportowych emocji, pasji i rywalizacji na wysokim poziomie. Największym powodem do dumy są jednak znakomite występy naszych uczennic, które sięgnęły po najwyższe trofea. Maria Kozik zdobyła 1. miejsce w kategorii do 45 kg, prezentując doskonałą formę i ogromną determinację. Jej siostra Sandra również nie miała sobie równych, zwyciężając w kategorii do 55 kg, potwierdzając swoje wysokie umiejętności. Podwójne zwycięstwo sióstr to efekt ciężkiej pracy, systematycznych treningów oraz wielkiego zaangażowania. Ich sukces jest nie tylko powodem do radości, ale także inspiracją dla innych młodych sportowców. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy im kolejnych sukcesów na sportowej drodze!

- Szczegóły
- Odsłony: 81
31 marca uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej, z pomocą swoich Pań Wychowawczyń, przygotowali apel z okazji rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, ale przede wszystkim z powodu nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Co prawda aura za oknem jest iście zimowa, ale dzieci piękną recytacją i śpiewem zrobiły wszystko, aby odpędzić zimę i wprowadzić nas w wiosenny nastrój. Uczniowie przybliżyli nam również najważniejsze wielkanocne tradycje, a nawet jedną z nich "wprowadzili w życie", polewając symbolicznie zebranych na widowni wodą. Wywołało to wiele radości i wprowadziło nas w klimat zbliżających się Świąt. Pan Dyrektor złożył świąteczne życzenia wszystkim zebranym, życząc, aby ten czas był wyjątkowy i spędzony w gronie najbliższych.
- Szczegóły
- Odsłony: 298
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IV i V wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach bibułkarskich zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni. Młodzież, pod czujnym okiem Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Jeleśni, zgłębiała sztukę wykonywania różnego rodzaju kwiatów z bibuły. Ozdobią one wielkanocne palmy, które uczniowie będą przygotowywać, również na warsztatach, w przyszłym tygodniu. Młodzież bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyła w tej wyjątkowej lekcji, która jest elementem kultury naszego regionu. Uczniowie z uwagą słuchali instrukcji Pań i z wielkim zapałem przygotowywali piękne różnokolorowe kwiaty. Jeszcze raz dziękujemy za bardzo ciekawą i wartościową lekcję.
- Szczegóły
- Odsłony: 140
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 60000 zł w ramach konkursu „Zielona Pracownia”, przyznane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Projekt realizowany będzie pod hasłem „Wszystko jest energią – pozwólmy jej płynąć”. Dzięki pozyskanym środkom powstanie nowoczesna przestrzeń edukacyjna, sprzyjająca nauce ekologii, ochrony środowiska oraz rozwijaniu zainteresowań przyrodniczych uczniów. To ważny krok w kierunku podnoszenia jakości kształcenia oraz kształtowania postaw proekologicznych wśród młodzieży.
- Szczegóły
- Odsłony: 876
Rozpoczęła się rekrutacja na nowy rok szkolny. To ważny moment dla rodziców, którzy stoją przed wyborem miejsca sprzyjającego harmonijnemu rozwojowi dziecka. Właściwe środowisko edukacyjne ma ogromny wpływ na kształtowanie umiejętności, odkrywanie talentów oraz budowanie pewności siebie.
Nasza placówka to przestrzeń, w której dzieci rozwijają swoje pasje i zainteresowania w atmosferze życzliwości, bezpieczeństwa oraz wzajemnego szacunku. Stawiamy na indywidualne podejście, wspieranie mocnych stron uczniów oraz tworzenie warunków sprzyjających współpracy i samodzielnemu myśleniu. Dbamy o to, aby każde dziecko czuło się zauważone i docenione.
Współpraca z rodzicami jest dla nas równie istotna. Wierzymy, że partnerskie relacje oraz otwarta komunikacja budują silną i zaangażowaną społeczność szkolną. Razem tworzymy miejsce, w którym dzieci mogą nie tylko zdobywać wiedzę, ale także rozwijać kompetencje społeczne i emocjonalne.
Rekrutacja trwa do 13 marca. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych rodziców do zapoznania się z naszą ofertą i dołączenia do grona naszej szkolnej społeczności.







