Do wakacji zostało

W tym miesiącu87334

Kto jest online?

Online

Przed  oficjalna inauguracją roku szkolnego uczniowie i nauczyciele uczestniczyli we Mszy św. W czasie spotkania w szkole Pan Dyrektor skierował do zebranych  przemówienie w dużej części poświęcone organizacji nauki w zasadach reżimu sanitarnego. Następnie  zostali przywitani uczniowie rozpoczynający naukę w klasie pierwszej, którzy z tej okazji otrzymali słodycze. Na zakończenie uczniowie przedstawili program artystyczny. Zebrani usłyszeli wiersze okolicznościowe związane z końcem wakacji oraz utwór K. I. Gałczyńskiego pt. "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte", będący hołdem złożonym obrońcom naszej ojczyzny w 82 rocznicę niemieckiej agresji na Polskę. W związku z nowym rokiem szkolnym Minister Edukacji i Nauki skierował życzenia do całej społeczności szkolnej.

U progu nowego roku szkolnego składam wszystkim uczniom najlepsze życzenia. Starajcie się jak najlepiej wykorzystać nadchodzący czas, aby w czerwcu przyszłego roku móc z satysfakcją odebrać szkolne świadectwa. Dążcie do poszerzania swojej wiedzy, a także do rozwijania własnych pasji oraz talentów. Spełniajcie marzenia i realizujcie ambitne cele. Pamiętajcie, aby ze wszystkich szkolnych sytuacji, nawet z niepowodzeń, czerpać doświadczenie i naukę na przyszłość.

Najlepsze życzenia kieruję także do wszystkich nauczycieli i wychowawców, dziękując za wspieranie młodych ludzi w trudnym czasie pandemii. W nowym roku szkolnym będą Państwo nie tylko przekazywać wiedzę, ale także kształtować postawy i charaktery młodych ludzi. Życzę, aby najbliższe miesiące obfitowały w sukcesy edukacyjne i wychowawcze.
Dla swoich uczniów są Państwo autorytetami i mistrzami, którzy przygotowują ich do wejścia w dorosłe życie.

Wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom życzę spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2021/2022. Mam nadzieję, że nauka stacjonarna będzie trwała w szkołach nieprzerwanie do przyszłorocznych wakacji.